Three-phase AC variable frequency speed regulation 380V vertical and horizontal CH200W/400W/750W/1500W gear reduction motor
WP Worm Gear Reducer
Part No.712080173655
Request a quote WhatsApp
Description
Order number : 485632 Custom processing : Yes Item number : 1541521 Category : Gear reducer Gear type : Helical gear reducer Installation form : vertical/horizontal Layout form : other Tooth surface hardness : hard tooth surface Usage : reducer Brand : Guoyu Model : Little King Kong Input speed : 1250 (rpm) Rated power : 220 (kw) Output speed range : 1200 (rpm) Allowable torque : 100 (Nm) Scope of use : Transmission machinery Level : other/other Reduction ratio : 500 Specifications : 100W (speed ratio 3 to 35) 18-axis, 100W (speed ratio 40 to 100) 18-axis, 200W (speed ratio 3 to 20) 18-axis, 2